IAR – Polak w wyścigu Oxford-Cambridge

Michał Płotkowiak, doktorant Uniwersytetu w Oxfordzie, będzie w sobotę walczył w wioślarskiej reprezentacji tej uczelni. Weźmie udział w słynnym wyścigu studentów z dwóch brytyjskich uniwersytetów: Oxfordu i Cambridge na Tamizie. To pierwszy Polak w 153-letniej historii tych zawodów.

25-latek, który robi doktorat z inżynierii biomedycznej, w latach 1999-2003 był członkiem reprezentacji Polski i brał udział w wioślarskich Mistrzostwach Świata Juniorów oraz reprezentacji do lat 23.

Michał Płotkowiak mówi, że sobotni wyścig to jedno z największych wydarzeń w jego sportowej karierze. Ma nadzieję, że przyczyni się do zwycięstwa swojej drużyny. Tradycyjna rywalizacja osad Oxfordu i Cambridge budzi ogromne zainteresowanie brytyjskich mediów. Wyścig uniwersytecki na 4,5 mili zacznie się o godz. 16.30. Trasa prowadzi korytem Tamizy z dzielnic Putney do Mortlake. Zawody będą transmitowane przez brytyjską stację telewizyjną ITV Sport. W ubiegłym roku oglądało go na żywo 7 milionów telewidzów. Z brzegów Tamizy wyścig obejrzy około 250 tysięcy Londyńczyków.

Piotr Sieńko/IAR